"U2" skatina gerbėjus padėti cunamio aukoms

Sukrėsti didžiulės Azijoje įvykusios tragedijos, kai kurie dainininkai bei grupės sunkiai gali susilaikyti ir nieko neveikdami laukti, kol kas nors ims veikti. „U2“, ir anksčiau pagarsėjusi savo politinio atspalvio muzika ir rūpinimusi humanitarinėmis problemomis, yra viena iš tokių grupių.

Pasirodžius kraupioms naujienoms apie pietryčių Azijoje kilusią nelaimę ir jos aukų skaičių, „U2“ savo internetinėje svetainėje išplatino pagalbos prašančią žinutę, kurioje savo draugų ir gerbėjų prašo padėti šeimoms, išgyvenusioms po smarkaus cunamio, įvykusio Indijos vandenyne gruodžio 26-ąją dieną.

Pranešimą, pasirodžiusį ketvirtadienį, gruodžio 30-ąją dieną, pradėjo nuramindami gerbėjus – grupės bosistas Adam‘as Clayton‘as, kuris, anot gandų, neva buvo sužeistas cunamio metu, yra sveikas ir nepaveiktas tragiškų įvykių, kai Indijos vandenyne kilęs cunamis nuplovė ištisus kaimus. Nelaimės metu Clayton‘as atostogavo Malaizijoje.

Toliau žinutėje rokeriai nurodė nuorodą į „BBC“ tragiškos istorijos aprašymą, o taip pat nuorodas į šešias svetaines – įskaitant „United Nations World Food Programme“, „The American Red Cross“ bei „UNICEF South Asia Tsunami Relief Efforts“ – tam, kad gerbėjai žinotų, kokiu būdu jie gali padėti išgyventi išlikusiems po nelaimės.

„U2“ – ir jos lyderis Bono asmeniškai – ilgą laiką buvo ir yra įsitraukę į rūpinimąsi panašiomis problemomis. Bono yra vienas aktyviausių prieš AIDS krizę Afrikoje kovojančių asmenų – už tai jis 2003-aisiais net buvo nominuotas Nobelio premijai.

Kai lapkričio mėnesį „MTV“ iš „U2“ ėmė interviu, rokeriai kalbėjo apie tai, jog Amerika ir Europa privalo sujungti jėgas ir padėti išspręsti AIDS problemą Afrikoje, o taip pat teikti pagalbą ne taip sėkmingai besiverčiančiom šalims.

„Žemutinė linija – kažkas yra ne taip,“ kalbėjo Bono. „Mes negalime tiek daug visko turėti ir nepadėti žmonėms. Tai nėra tinkamas požiūris. Tai ne amerikietiška, ir ne europietiška. Mes tiesiog plaukiama bendra upe į didelį potvynį, nuvesiantį mus į niekur. Ir dabar yra metas sustoti.“

„Aš esu labai optimistiškai nusiteikęs dėl to, kad gali įvykti, jei jau sugebėjome išlaipinti žmogų mėnulyje,“ tęsė jis. „Mes galime tai padaryti. Mes iš tikrųjų galime pasukti viską teigiama linkme. Štai kodėl aš paskyriau savo gyvenimą tam darbui ir tai man suteikia priežastį būti tikru optimistu dėl to, ką galime pasiekti pasaulyje.“


   

Facebook comments