“U.D.O.” lydintys norvegai “Sevenfield” - muzikinis dinamitas jaunajai roko kartai

Nenumaldomai artėja rugsėjo mėnesio 27 diena, kuomet Vilniuje, „Forum Palace“ klubo sienas sudrebins klasikinio “heavy metal” legenda, vokiečių grupė “U.D.O.”, lydima dviejų jaunų Skandinavijos grupių – švedų „Sister Sin“ ir norvegų „Sevenfield“. Tai bus vienintelis jų koncertas Lietuvoje.

Jaunąją roko gerbėjų kartą jau nuo pirmųjų koncerto akordų prie scenos suburs modernaus šiuolaikinio metalo atlikėjai iš Norvegijos “Sevenfield”. Šis kolektyvas susikūrė Norvegijos sostinėje 2008 metais. Jos įkūrėjai – būgnininkas Ulfas Homble ir gitaristas Andersas Westengenas. Greitai prie jų prisijungė gitaristas Thoras Gaarderis ir boso gitaristas Andreas Gulbrandsenas. Neradę tinkamo vokalisto gimtinėje, vaikinai surengė perklausą Švedijoje ir ten išasirinko Robiną Strandą. Tokios sudėties “Sevenfield” įrašė demo ir netrukus pasirašė trejų metų leidybinę sutartį su įrašų kompanija “Ovis Records”.

Norvegijos alternatyvios muzikos scenos atstovai nenorom tapatinami su šioje šalyje dominuojančia “black metal” muzikos banga. Tuo tarpu grupės “Sevenfield” nariai norėjo kurti kiek įmanoma originalesnę muziką. Nors jie groja dabar populiarų modernų melodingą metalą, vaikinai sugebėjo atspėti savito skambesio paslaptį. Tai viena iš grupių, kuri priklauso naujajai norvegų sunkiosios muzikos bangai. Grupėje muziką ir dainų tekstus kuria visi jos nariai, todėl kompozicijos yra įvairios, įdomios ir įsimenančios. Be to, šios grupės muzikantai žinomi kaip rengiantys ypač dinamiškus, energingus ir ilgam įsimenančius gyvus pasirodymus, taigi jų koncertai – tarsi tikras dinamitas, išjudinantis net vangiausią publiką.

2009 m. vasarą grupės sudėtyje prasidėjo pokyčiai. “Sevenfield” nusprendė palikti būgnininkas Ulfas, kuris darbą prie mušamųjų perdavė Bjørnui Rønnowui. 2010 m. sausio mėnesį grupė išleido EP ”The Sevenfield”, o 2011-ųjų pradžioje pasirodė ir jos debiutinis pilnas albumas ”Apperception”. Jis įrašytas JAV, Arizonos valstijoje esančioje žinomoje “Phoenix” studijoje, kurioje grupė dirbo su talentingu ir universaliu prodiuseriu Aaronu Carey. Jis dalyvavo įrašant tokių garsių grupių kaip “Megadeth”, “George Lynch” ar net “Vanilla Ice” albumus. Grupės “Sevenfield” nariai labai patenkinti bendro darbo rezultatu, nes šis patyręs prodiuseris padėjo išgauti naujus skambesio niuansus, atskleisti grupės kūrybinį potencialą ir pakelti grupės grojimo technikos lygį.

Laisvu nuo darbo studijoje laiku grupė sugrojo kelis koncertus anapus Atlanto, o tai padidino jos populiarumą. Šių metų vasarą įvyko dar vienas pasikeitimas grupėje – išėjusį gitaristą Andersą Westengeną pakeitė Ulrikas Eid Nilsenas, kuriam dalyvaujant “Sevenfield” lydi grupę “U.D.O.” jos koncertinio turo metu. Dabartinė grupės “Sevenfield” sudėtis: vokalistas Robinas Strandas, gitaristai Thoras Gaarderis ir Ulrikas Eid Nilsenas, boso gitaristas Andreasas Gulbrandsenas ir būgnininkas Bjørnas D. Rønnowas.

Grupės “U.D.O.” koncertas, kartu su “Sister Sin” ir “Sevenfield”, įvyks Vilniuje, klube „Forum Palace“ rugsėjo 27 dieną. Bilietus į šį renginį platina BILIETAI LT kasos ir internete www.bilietai.lt. Daugiau informacijos apie renginį rasite interneto svetainėje http://www.relaxlive.lt ir agentūros „RELAX Live!” facebook svetainėje www.facebook.com/koncertai.   

Facebook comments