Vasarį nugriaudės šeštasis festivalis „Ferrum Frost 2008“

2008 m. vasario 8 d., penktadienį, sunkiosios muzikos mylėtojus į Vilnių sukvies jau šeštąjį kartą rengiamas festivalis „Ferrum Frost 2008“. Šįkart uždegančias metalines pasiutpolkes atliks viena žinomiausių Suomijos viking/folk metalo grupių „Ensiferum“. Pagoniškas melodijas su elektrinėmis gitaromis derins visame pasaulyje Latviją garsinantys „Skyforger“. Svečiams talkins ir Lietuvos grupės „Mandragora“, „Ossastorium“ bei „Endarkenment“.

Suomijos viking/folk metalo atstovai kartu su tokiomis grupėmis, kaip „Children of Bodom“, „Finntroll“ ar „Moonsorrow“, užtikrintai kovoja už Suomijos metalo muzikos pozicijas pasaulinėje scenoje. Nuo 1995 metų gyvuojantys „Ensiferum“ yra dalyvavę daugelyje Europos metalo festivalių. Suomių kardnešiai yra išleidę tris itin palankiai įvertintus studijinius albumus ir folk metalo gerbėjus sužavėjusį dešimties metų jubiliejaus DVD (2006). Naujausiame suomių albume „Victory Songs“ (2007) sekama pirmuosiuose dviejuose darbuose pasirinktu keliu – grupė puikiai derina folk, black ir power metalo motyvus, išgaudama unikalų tik „Ensiferum“ būdingą skambesį. Pagrindinės dainų temos - legendos, pagonybės šlovinimas ir tautos vienybė. Karingi ir uždegantys suomių šou nepalieka abejingų klausytojų.

Latvių pagoniškieji metalistai „Skyforger“ pasirodys Lietuvos scenoje net po dviejų metų pertraukos. Tačiau vaikinai per tą laiką nesėdėjo sudėję rankų – dalyvavo įvairiuose metalo festivaliuose Europoje, taip pat šių metų pradžioje „Skyforger“ buvo viena iš JAV vykstančio festivalio „Heathen Crusade Metalfest“ pagrindinių grupių ir šiame renginyje sulaukė didelio pasisekimo. Ateinančiais metais „Skyforger“ ketina didesnį dėmesį skirti naujo albumo įrašams, tad jų koncertų grafikas apsiribos tik keliais Europos festivaliais – tarp jų ir „Ferrum Frost 2008“. Anot muzikantų, jie labai džiaugiasi galimybe vėl sugrįžti į Lietuvą ir surengti šou „broliams lietuviams“.

Garsiems svečiams scenoje talkins trys lietuvių komandos. Vilniečiai melodingojo death metalo atstovai „Mandragora“, gretas sustiprinę nauju vokalistu Arvydu, pastaruoju metu aktyviai dalyvauja koncertinėje veikloje. Festivalyje grupė pristatys gerai žinomus ir naujus kūrinius. Alytui atstovaus sparčiai tobulėjanti jauna black/death metalo komanda „Endarkenment“, šiuo metu besiruošianti demo įrašams. Festivalyje taip pat pasirodys jau kurį laiką sostinėje nekoncertavę death metalą grojantys kauniečiai „Ossastorium“. 2007 metais apriboję koncertinę veiklą ir daugiau dėmesio skyrę naujo albumo kūrybai, muzikantai nudžiugins jau spėjusius jų pasiilgti klausytojus.

Kasmet festivalio organizatoriai stengiasi suteikti naujų spalvų renginiui – ankstesniaisiais metais jame yra dalyvavę grindcore/death metalo legendos „Napalm Death“ iš Didžiosios Britanijos, melodingieji „Insomnium“ iš Suomijos, kultiniai death’n’roll stiliaus atstovai „Entombed“ iš Švedijos ir netgi skandalingieji lietuvaičiai ŽAS su metaline programa. Tuo tarpu šeštojo „Ferrum Frost“ pagrindinės grupės – „Ensiferum“ ir „Skyforger“ – atstovaus folklorinio metalo pakraipai.

„Šiais metais pasirinkome pagoniškojo, folk ir viking metalo atstovus, siekdami dar labiau išplėsti festivalio žanrų spektrą ir pristatyti klausytojams ne tik gan dažnai girdimą death ar black metalo muziką, bet ir nudžiuginti folk ir pagan metalo fanus. Suomiškos pasiutpolkės turėtų išjudinti net ir žiemos miegu įmigusiuosius,” – žada organizatoriai.

Festivalį „Ferrum Frost 2008“ organizuoja asociacija „Ferrum muzikos projektai“. Renginys vyks klube „Mulen Ružas“ (V. Mykolaičio-Putino g. 5, Vilnius). Durys atveriamos 18 val., koncerto pradžia – 19 val. Kaina – 60 Lt. Bilietai parduodami renginio dieną prie įėjimo. Festivalio svetainė: www.ferrum.lt/frost .


   

Facebook comments