V.Baumila atsiėmė savo kaltinimus, mestus A.Žičkutei dėl dainos plagijavimo

Dar šį antradienį nuaidėjęs skandalas, kad neva šių metų „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje dalyvausiančios jaunosios atlikėjos Augustės Žičkutės daina „The Greatest“ yra JAV dainininkės ir aktorės Demi Lovato hito „Skyscraper“ plagiatas, šį trečiadienį jis pakrypo atlikėjos naudai. Dainos aranžuotės kūrėjas Romas Michailovskis, siekdamas įrodyti savo tiesą, atliko išsamią šių dainų kūrimo analizę ir nutraukė Vaido Baumilos bei kitų garsių muzikantų abejones, pasklidusias socialiniuose tinkluose.

Dar antradienį socialiniame tinklalapyje „Facebook“ savo paskyroje pirmasis dainos plagijavimo šešėlį ant A. Žičkutės dainos metęs dainininkas Vaidas Baumila, šiandien savo žodžius atsiėmė. Tai DELFI portalui patvirtino dainos „The Greatest“ aranžuotės kūrėjas R. Michailovskis.

„Teko man kalbėtis su V. Baumila. Jis pripažino, kad dainų pradžios ir jų stilistika panašios. Dėl šių jų argumentų aš sutikau. Tačiau paaiškinus jam situaciją ir išsikalbėjus daugiau, mes sutarėme, kad daugelį dainų paėmus ir jas paanalizavus, tokių sutapimų galima rasti. Jis netgi ant mano „Facebook“ sienos parašė, kad atsiprašo, jog sukėlė tokį triukšmą dėl šių sutapimų“, - kalbėjo Romas.

Dainos aranžuotės kūrėjas Romas teigė, kad Augustė dainą sukūrė 2011 metų vasario mėnesį. „Tų pačių metų balandžio 13 d. mes su ja jau buvome padarę pirminį vokalo įrašą, o po dviejų dienų buvo įrašyta ir dalis instrumentuotės. Pavyzdžiui, pianiną įgrojo profesionalus kompozitorius Marius Leskauskas, kuris tai gali patvirtinti. Kadangi nusprendėme su ta daina dalyvauti „Eurovizijoje“, o pagal taisykles negalima jos išviešinti iki spalio 1 d., nusprendėme ją tobulinti ir tik neseniai paviešinome“, - dėstė savo argumentus R. Michailovskis.

Vyrui pavyko išsiaiškinti, kad Demi Lovato daina paviešinta 2011 m. liepos 14 d. Romo tikinimu, JAV dainininkė tik liepos pradžioje viešoje erdvėje oficialiai paskelbė, kad išleis tokį hitą, bet jis dar nebuvo publikuotas.

„Galiu patikinti, kad mes dainos tikrai nevogėme, tačiau taip pat negaliu tvirtinti, kad Demi Lovato ją nukopijavo nuo mūsų. Nei užsienio atlikėjai, nei mes, nedirbome vienoje studijoje“, - pasakojo vyras.

Anot dainos aranžuotės kūrėjo Romo Michailovskio, šios dviejų skirtingų šalių atlikėjų dainos yra panašios tik trimis dalykais, dėl kurių plagiatu jų nepavadinsi. Kita vertus, šie sutapimai skatina žmones galvoti, kad tai yra plagiatas.

„Dainų stilistika - lyriška baladė, abiejų dainų aranžuotėse skamba fortepijonas ir styginiai, kita vertus, dainų tonacijos panašios - skamba vienodame aukštyje. Trečias argumentas, kuris suponuoja mintį, kad dainos labai panašios yra tai, kad tik viename Demi Lovato dainos „Skyscrapper“ stulpelyje (0:22-0:26 sekundės), o Augustės dainos „The Greatest“ (0:09-0:12 sekundės)sutampa motyvas - tai yra keturios iš eilės einančios natos. Verta pastebėti ir tai, kad užsienio atlikėjos dainos stulpelyje tas motyvas pakartojamas du kartus, o Augustės dainoje - vieną. Daugiau nei uždainyje, nei priedainyje - sutampančių motyvų nėra“, - savo teisumu įsitikinęs kalbėjo R. Michailovskis.

Dar negirdėję plačiai šiuo metu aptarinėjamų dainų, jas gali paklausyti čia:   

Facebook comments