Velnias ne toks baisus, koks piešiamas

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje koncertavo mylimiausia ir nekenčiamiausia vadinama Marilyn Mansono grupė, kuri, kaip ir prieš daugelį koncertų, Lietuvoje susilaukė šiokio tokio pasipriešinimo iš politikų pusės bei buvo kaltinami moraliniu bei fiziniu vaikų žalojimu.
Koncertą apšildė blėstančios Lietuvos roko žvaigždės „Rebelheart“, susilaukusios ganėtinai prieštaringų reakcijų.

Po ilgokos pertraukos scenoje pasirodė ir vakaro velnias bei dievas – jo didenybė ir tamsybė Marilyn Manson (savo tėvams tikriausiai vis dar žinomas Briano Warnerio slapyvardžiu). Reikia pripažinti, kad atrodo jis tikrai geriau nei daugelis kitų roko ar metalo žvaigždžių. Patraukliu jį pavadinti sunku, tačiau šiuo atveju šokiruojantis lygu gerai atrodantis.

Dideliam megztųjų berečių gvardijos nusivylimui, koncerte buvo galybė vaikų, didžioji dalis jų – su ganėtinai solidaus amžiaus tėvais, pasipuošusiais „Whitesnake“, „Sodom“, „Rammstein“ ir kitų populiarių grupių marškinėliais. Šie vaikai (nuo 5 iki 15 metų) vos scenoje pasirodžius M.Mansonui buvo užkelti ant tėvų pečių ir į taktą kratydami galvas mojavo dviem piršteliais. Taip pat netrūko ir iki kraštutinumų spalvingo jaunimo, galbūt netgi atrodančių kur kas nepadoriau už kai kurias Mansono grupės atstoves.

Visa ši įvairialypė publika be šalto dušo bei grūsčių pirmosiose eilėse, gero garso ir puikios muzikos gavo dar ir visai neprastą šou – teatralizuoti elementai paįvairino kiekvieną Mansono dainą, o kai kuriais atvejais netgi kur kas įdomiau buvo stebėti ne dainininką, o tai, kas vyksta jam už nugaros.

Galima nuraminti tas pačias megztųjų berečių atstoves – vaikai tikrai nepamatė daugiau nei kūno spalvos kelnaites bei marškinėlius, taigi koncertas jų fiziniam bei moraliniam vystymuisi pakenkė gerokai mažiau nei tai padarytų paprasčiausia pornografija internete (o ją smalsiam vaikui atrasti labai paprasta).

Šou dalyvavo Siamo dvynės, į ką tik iš kapų prisikėlusius nacių karininkus panašios žmogystos, jau minėtas odos spalvos kelnaites reklamuojančios seksualios merginos bei daugialypis Marilyn Mansonas – baltu veidu, juodu veidu, ilgomis rankomis, ilgomis kojomis, be jokios pagarbos publikai (lietuviai buvo ir močkrušiais pavadinti, tačiau dainininko niekas už tai neskriaudė).

Bemaž vienintelis pasirodymo trūkumas – jo ilgis, tik šiek tiek viršijęs valandą.


   

Facebook comments