Vilius Andrulionis: informacija apie autorių

Vilius Andrulionis - svetainės "Music.lt" apžvalgininkas, recenzentas, rubrikos autorius.

Parašyti asmeninę žinutę autoriui galite .

Parengti straipsniai chronologine tvarka:

„Artistų artisto“ konkurse – priešpaskutinis vakaras ir trečiasis pusfinalis. Iš dvidešimt penkių pasirodžiusių grupių tik devynios geriausios prasibrovė į antrąjį etapą, kuriame jau krito dar keturi kolektyvai, todėl kovoje dėl pagrindinio prizo – 2000 Lt - prieš paskutinįjį pusfinalį liko tik penkios grupės – dvi iš jų – „Chasing The Rise“ bei „Monkey Tank“ – jau turi bilietą į finalą, o dėl trečiosios vietos jame šį kartą ir vėl susigrūmė visiškai skirtingi kolektyvai.

Nors šiais metais „Gatvės Muzikos Diena“ vyksta ne pirmąjį, o tik trečiąjį gegužės savaitgalį, užsimaniusiems pasivaikščioti po Vilnių pirmajį mėnėsio šeštadienį geros muzikos pakampiuose ieškoti neteko. Projekto „Išeik į aikštę“ metu grojo ne vienas visiškai skirtingas kolektyvas, o gegužės ketvirtosios vinimi tapo po ilgos pertraukos ir pasikeitimų grupės sudėtyje vėl gyvai pasirodžiusi krikščioniško roko grupė „Conventus“, kurios koncertas vyko didelėje Vilniaus Katedros aikštėje pastatytoje palapinėje.

Balandžio 27 d., šeštadienį, kaip jau tapo įprasta, visi geros lietuviškų grupių atliekamos savo kūrybos muzikos mėgėjai rinkosi į „Artistų“ klubą, kuriame vyko jau antrasis iš trijų konkurso „Artistų artistas“ pusfinalių. Konkursas vis labiau artėja prie pabaigos – jau po dviejų savaičių gegužės 11 d. klubo kiemelyje esančioje scenoje trys komisijos atrinkti didžiausią įspūdį viso konkurso metu palikę kolektyvai susigrums didžiajame „Artistų artisto“ finale.

Pasibaigus daugiau nei du mėnėsius trukusiam atrankiniam turui, kurį sudarė net devyni etapai, praėjusį šeštadienį „Artistų artisto“ konkurse pagaliau prasidėjo antrasis – pusfinalių – etapas. Į kiekvieną iš trijų numatomų pusfinalių patenka po tris atrankinių etapų nugalėtojus. Kol kas neaiškus tik trečiasis trečiojo pusfinalio dalyvis, kadangi išsiskirsčius septintąjį etapą laimėjusiems „Part time porn“ viena vieta liko laisva. Jai užimti facebooke paskelbtas balsavimas, kurį laimėjusi grupė (viena iš dalyvavusių atrankiniame etape) ir pateks į pusfinalį. Kol kas aršiausia kova vyksta tarp tiems patiems „Part time porn“ nusileidusių „The Flow“ ir pirmojo atrankos etapo barjero peržengti nesugebėjusių „Cracked Leaf“. Balsavimas tęsis iki balandžio 27 d.

Tuo tarpu pirmasis pusfinalis jau vien pamačius jame besigrumsiančių grupių sąrašą žadėjo didžiulę intrigą ir itin skirtingą, bet, kaip jau spėjome įsitikinti, labai kokybišką muziką.

Štai ir priėjome pirmojo, atrankinio „Artistų artisto“ konkurso etapo finišo tiesiąją – šeštadienį įvyko paskutinioji, devintoji perklausa.

Per aštuonis jau įvykusius etapus tris kartus turėjome vertinti po dvi grupes, penkis – tris skirtingus kolektyvus, o devintajame turėjome išskirtinę galimybę per vieną vakarą išgirsti net keturias pradedančias lietuviškas grupes.

Kai kurios jų – jau pasižymėjusios kituose panašiuose konkursuose, kitos – net undergroundo muzika besidomintiems lietuviams mažai girdėtos bei anksčiau nematytos ant scenos.

Dienoms vis ilgėjant „Artistų artisto“ konkurso pirmasis etapas po truputį artėja prie pabaigos – balandžio 6 dieną vyko jau aštuntoji, priešpaskutinė atrankinė dvikova. Būtent – jau trečią kartą šiemet bei antrą iš eilės susirinkusiems žiūrovams reikėjo tenkintis vos dviejų, o ne trijų grupių pasirodymais. Šį kartą pasitraukti priversti buvo alternatyviojo/nu metal atstovai „Neckless“. Juos pakeisti, deja, atsisakė visos potencialios kandidatės iš kitą savaitę vyksiančių paskutinių atrankos varžybų, kuriose, kaip kol kas numatyta, dalyvauti turėtų net keturios skirtingos grupės.

Jei praėjusį kartą buvo išties smagu stebėti susirinkusią publiką, atėjusią palaikyti savo favoritus, tai šį kartą situacija – visiškai kitokia.

Finalas buvo neįtikėtinai įvairus. Atrodytų, rengėjai pasistengė, kad kažką sau galėtų atrasti kone kiekvienas finalo pasižiūrėti atėjęs muzikos mylėtojas. Girdėjome ir jungtinę pučiamųjų/mušamųjų instrumentinę grupę, turėjome galimybę susipažinti su dainuojamąja poezija. Neliko užmiršti ir patys įvairiausi roko muzikos žanrai: pop, indie, alternative, punk, blues. Kai kurių kolektyvų kūryboje buvo jaučiami ir elektronikos elementai. Iki pilnos laimės trūko nebent vieno ar poros sunkiosios muzikos atstovų, bet net ir be jų išsirinkti, kam atiduoti savo balsą, tokiame stilių chaose buvo itin sudėtinga. Neveltui patys komisijos nariai teigė į finalą atėję jau turėdami savus favoritus, bet konkurso metu visiškai juos pakeitę.

Šių metų vasarį alternatyviojo metalo kolektyvas iš JAV „Red“ grįžo su naujausiu, ketvirtuoju studijiniu darbu „Release the Panic“. „Red“ visada mokėjo stebinti – kiekviename jų albume galima rasti kardinaliai skirtingų kūrinių – nuo per kraštus besiveržiančios ir, atrodytų, net patį klausytoją iš vidaus plėšančios laukinės agresijos iki ilgesingų baladžių kone tobulais dainų tekstais. Tokiais, kurie ir gelia, ir padeda pakilti. Panašų įspūdį sukėlė ir debiutinis grupės darbas „End of Silence“, ir antrasis „Innocence & Instinct”, ir prieš du metus išleistas „Until We Have Faces“. Visgi, „Release the Panic“ – šiek tiek kitoks.

Kalendoriniam pavasariui jau gerokai įsibėgėjus, bet už lango vis dar viešpataujant žiemos šalčiui, Vilniaus klube „Artistai“ vyksta jau septintasis atrankinis naujų grupių konkurso „Artistų artistas“ etapas. Panašu, kad prasti orai bei ligos ir toliau nenustoja maišyti kortų visiems renginio scenoje norintiems pasirodyti muzikantams. Šį kartą dėl vokalistės peršalimo netekome jaunos bliuzroko grupės „Prerijų Mustangai“. Gaila, tačiau šiemet „Artistų artiste“ jų jau nebeišvysime. Užpildyti staiga atsilaisvinusios vietos atrankoje taip pat nepavyko, todėl jau antrą kartą pusfinalio vertus dalyvius teko rinkti ne iš trijų, o tik iš dviejų grupių. Visgi, lengviau išsirinkti dėl to tikrai nebuvo.

Šeštadienį jau ketvirtą savaitę iš eilės į „Artistų“ klubą rinkosi žmonės, norintys pasiklausyti naujų, savo kelią į pripažinimą dar tik pradedančių skintis lietuviškų grupių muzikos. Deja, konkurso programą vis labiau pradeda griauti nenumatytos aplinkybės.

Trečiasis vasario šeštadienis ir trečiasis vakaras „Artistuose“ vyksta ypatingą ir labai svarbią visai Lietuvai dieną – vasario 16-ąją. Nors jokios šventinės atmosferos nebuvo, dar prieš visų grupių pasirodymus paaiškėjo, kad atranka neapsieis be staigmenų: viena iš dalyvių – grupė „Red Carpet Disaster“ – paskutinę akimirką nusprendė pasitraukti ir nedalyvauti atrankoje. Tiesa, dėl to konkursas nenukentėjo, nes rengėjai netruko surasti kolektyvą, mielai sutikusį užimti groti atsisakiusios grupės vietą – tai kartu su „Red Carpet Disaster“ repetuojanti ir labai panašią muziką kurianti „Chasing The Rise“.

Vėlų penktadienio vakarą ganėtinai įvairi publika susirenka į klubą „Tamsta“ tam, kad išvystų visai neseniai susikūrusį, tačiau Lietuvoje jau spėjusį pabuvoti latvių elektroninės muzikos duetą „Instrumenti“.

Valentino diena tapo ypatinga švente Lietuvos roko mėgėjams. Atvažiavo Slash! Vienas žymiausių pasaulio gitaristų, be abejonės, už savo šlovę itin dėkingas "Guns N Roses" praeičiai, į Kauną atsivežė savo skrybėlę, gitaras ir puikią muzikantų armiją.

Antrasis vasario šeštadienis. Kalendorinei žiemai po truputį einant į pabaigą ir artėjant jos išvarymo šventei Užgavėnėms, „Artistų“ klube griaudėja antrojo „Artistų artisto“ konkurso atrankinio etapo dalyviai. Trys naujos ir visiškai skirtingos grupės, pasiryžusios padaryti viską, kad atmosfera viduje priverstų užmiršti už lango tvyrantį šaltį ir sugroti taip, kad kiekvienam žiūrovui tiesiog užvirtų kraujas.

Šešerius metus grojusi pop roką 2012 m. grupė „Flamingo“ nusprendė, kad jiems jau užteks ir laikas atversti kitą savo istorijos puslapį. Taip „Flamingo“ transformavosi į indie projektą „Mark Fiction“, šių metų pradžioje išleidusį debiutinį albumą "Masquerade".

Šeštadienio vakaras. Ramios, siauros gatvelės atveda į pačioje Vilniaus Senamiesčio širdyje įsikūrusį nedidelį, bet jaukų klubą, kuriame netrukus prasidės įvairiausių stilių muziką grojančių naujų grupių varžybų dėl „Artistų artisto“ titulo pirmasis atrankinis etapas. Kaip jis atrodė?


   

Facebook comments