Vilniuje koncertuos grupė "Whitesnake"

Tikriausiai ant piršų galima būtų suskaičiuoti žmones, kurie nežinotų grupės “Whitesnake” hitų. Greitai besikeičiančių tendencijų ir trumpalaikių madų pasaulyje “Whitesnake” yra viena iš išimčių – patikimi roko atlikėjai, kurie niekada neprarado savo reikšmės ir jų artistiškumas iki šiol nesumažėjo.

Dar daugiau - “Whitesnake” šiais laikais yra dar dinamiškesni nei anksčiau: grupė susideda iš muzikantų, vedamų lyderio vokalisto Davido Coverdale'o, jungiančio senuosius ir naujuosius entuziastingus gerbėjus.

D.Coverdale`as, stipraus, vyriško ir jausmingo kelių oktavų balso savininkas bei puikus šoumenas, savo karjerą pradėjo 1973 metais. Tuomet jis, mažai žinomas britų grupės "Colloseum" vokalistas, netikėtai nugalėjo šimtus kandidatų ir užėmė grupės "Deep Purple" vokalisto vietą.

Tačiau po trijų studijinių ir vieno koncertinio labai sėkmingų ir klasika tapusių diskų grupė 1977 m. staiga iširo.

Jau tapęs žvaigžde ir likęs vienas, D. Coverdale`as pradeda solinę karjerą. Grupei, surinktai iš profesionalių muzikantų, prilimpa pirmojo disko pavadinimas – "Whitesnake" (balta gyvatė). Be David`o grupę sudaro gitaristai Bernie Mardsenas ir Micky Moody bei bosistas Neilas Murray.

Dviejų lygiaverčių bliuzo mokyklos gitaristų tandemas, foną užpildančių klavišinių, intensyvios ritmo sekcijos ir sodraus išskirtinio David’o vokalo visuma nelieka nepastebėta. 1978 m. pabaigoje pozicijos dar labiau sustiprėja, kai grupėje atsiranda buvę kolegos iš "Deep Purple": klavišininkas Johnas Lordas bei būgnininkas Ianas Paice`as. Puikiais koncertais išgarsėjusi grupė šia sudėtimi 1979 m. sudalyvauja kaip pagrindinė grupė didžiausiame kasmetiniame sunkiosios muzikos festivalyje Reidinge ir išleidžia tiesiog legendiniu tapusį koncertinį diską “Live In The Heart Of The City”.

Aštuoniasdešimtųjų pradžioje “Baltoji gyvatė” tampa neabejotina stiliaus lydere. Tačiau 1984 m. į atsikūrusią "Deep Purple" grįžta Paice`as ir Lordas, o išvarginti nesibaigiančių gastrolių ir įrašų vienas po kito išsilaksto gitaristai, prasideda muzikantų kaita. 1986 m. po pertraukėlės įrašų studijoje vėl surenkama komanda. Kuriamas naujas albumas, naujas skambesys. Šį kartą Johnas Sykesas, buvęs heavy metal komandos "Tygers Of Pan Tang" bei hardrockerių "Thin Lizzy" gitaristas, įnešė gerokai metalizuotą pasunkintų heavy metal rifų ir pjaustytų solo partijų skambesį.

Vos išleistas kūrinys “Still Of The Night” ir po jo sekęs albumas “1987” šovė į beveik visų vakarų Europos šalių bei Japonijos hitų paradus. Naująjame albume buvo viskas, ko reikia geram sunkiojo roko albumui: puikios naujos melodijos, duoklė senajai muzikai, puikūs gitarų rifai, energingos dainos ir lyriškos baldės.

Trys albumo singlai taip ir liko geriausiomis visų laikų "Whitesnake" dainomis - "Still Of The Night" (kritikų vadinama šedevru dėl dar niekada niekur nepanaudoto grojimo gitara būdo, kai gitara grojama lyg smuiku), "Here I Go Again" (hitas numeris vienas, "Whitesnake" vizitinė kortelė) ir nepaprastai graži baladė "Is This Love".

"Whitesnake 1987" buvo parduotas šešių milijonų kopijų tiražu vien Didžiojoje Britanijoje ir leido pelnytai vadinti "Whitesnake" scenos dinozaurais.

1989-aisias, prieš išleidžiant naują "Whitesnake" albumą “Slip Of The Tongue” iš grupės išėjo dabartinis "Def Leppard" gitaristas Vivianas Campbellas ir į jo vietą atėjo gitaros virtuozas Steve'as Vai'us.

Po ilgo laiko nieko neveikimo 1991-aisiais grupė išsiskyrė. Davidas Coverdale'as dirbo su “Led Zeppelin” gitaristu Jimmy Page'u prie naujo projekto, kuris turėjo didelį pasisekimą, tačiau ne tokį didelį kaip su grupe “Whitesnake”, todėl 1994-aisiais Coverdale'as išleido albumą "Whitesnake: Greatest Hits" ir vėl atkūrė grupę turui po Europą.

"Whitesnake" darkart sugrįžta po gerų penkerių metų tylos, 1997 metais, su puikiu disku “Restless Heart”.

2002-ųjų gruodį Coverdale'as atnaujino “Whitesnake” veiklą, grupės įkūrimo 25-mečio proga ruošdamas pasaulinį grupės turą.

2008 metais grupė po 11-os metų pertraukos išleidžia savo naująjį studijinį albumą “Good to be Bad” ir išsiruošia į pasaulinį turą, kurio metu aplankys ir Lietuvą.

Vilniuje “Siemens Arenoje”, gruodžio 4 d. bus dar viena proga pamatyti legendinį hard rock vokalą D. Coverdale`ą, lydimą ne ką mažesnių žvaigždžių. Grupėje dabar groja būgnininkas Chris Frazier, bosistas Uriah Duffy, gitaristai Reb Beach, Doug Aldrich bei klavišininkas Timothy Drury.

Bilietais į koncertą bus pradėta prekiauti rugsėjo 15 dieną.


   

Facebook comments