Vytauto Kernagio gerbėjai sulauks naujo maestro kūrinio (+ audio)

Kovo 15 dieną Lietuvos publikai buvo pristatytas naujas Vytauto Kernagio albumas – „Neatrastas Vytautas Kernagis“. Jame galima rasti dešimt iki šiol negirdėtų maestro atliekamų kūrinių, kurie 1991 m. buvo parašyti spektakliui „Geras žmogus iš Sezuano“. Vienas iš jų, pavadintas „Dūmelis danguje“, netrukus pasigirs radijo stočių eteryje.

Spektaklį „Geras žmogus iš Sezuano“ statė režisierė Aurelija Ragauskaitė Klaipėdos dramos teatre pagal to paties pavadinimo Bertolto Brechto pjesę. Būtent jai kilo mintis pasikviesti V.Kernagį sukurti muziką spektaklio zongams. Maestro atvykdavo į Klaipėdą, sudainuodavo zongus, kurie čia pat būdavo įrašomi, o iš šių įrašų aktoriai mokėsi dainuoti.

Praėjus 19-ai metų, spektaklio pagrindinio vaidmens atlikėja Regina Šaltenytė perdavė išlikusias juostas su tais įrašais V.Kernagio šeimos nariams. O šiemet vienas iš geriausių garso režisierių Lietuvoje – Artūras Pugačiauskas – juos sutvarkė ir restauravo, panaudodamas pačias pažangiausias garso atkūrimo technologijas. Vėliau ilgametis Vytauto Kernagio bendražygis Andrius Kulikauskas visus zongus aranžavo – tokiu būdu prie maestro balso bei pianino įrašo prisidėjo įvairūs instrumentai ir jų partijos, todėl dabar visos dainos skamba faktiškai taip pat, lyg viskas būtų įrašyta profesionalioje garso įrašų studijoje.


   

Facebook comments