ŽAS albume "Mandarinai" - vien tik hitai

Leidybos kompanijos "Intervid" neseniai išleistame kompanijos ŽAS albume "Mandarinai" - net 14 naujų dainų. Šiuo metu radijo stočių eteryje sukasi naujausia ŽAS daina "Cepelinai-skanu".

Pavasarį trise likę (grupę paliko ilgametis grupės narys Ezopas) Choras, Bilas ir Tru albumą įrašinėjo dviejose studijose Kaune ir Vilniuje, jiems talkino trys prodiuseriai. "Daugiausia dirbome su Aru Žvirbliu, kuriam prilipdėme pseudonimą Dj Ptichka, bei Raigardu Tautkumi, neseniai grįžusiu iš stažuotės grupės A-HA gimtinėje Norvegijoje. Vieną kūrinį mums padėjo įrašyti prodiuseris Dyzelis", - pasakojo Tru.

Grupės ŽAS gerbėjų, nusipirksiančių albumą "Mandarinai" lauks daug staigmenų. Labiausiai melomanus turėtų nudžiuginti žinia, kad naujame ŽAS albume bus legendinės "Anties" dainos "Alyvos" "žasiška" versija.

"Kažkada "Radiocentro" apdovanojimuose mums teko garbė perdainuoti "Anties" šlagerį "Kažkas atsitiko". Jau tuomet labai tuo didžiavomės. Tad labai apsidžiaugėme, kad "Antis" ir jos lyderis Algirdas Kaušpėdas mums leido perdainuoti "Alyvas", - sakė Tru.

Antras siurprizas - odė vienam nacionaliniam atributui, kuris, pasak "žasų", dar nė karto nebuvo apdainuotas. "Regis, mes, "žasai", jau apdainavome visas nacionalines vertybes - degtinę, alų, merginas, krepšinį. Pasirodo, pamiršome itin svarbų šventą nacionalinį produktą - cepelinus. Taigi, sukūrėme ironišką dainelę apie šį lietuvių pamėgtą patiekalą", - pasakojo Tru.

Kol kas radijo stočių eteryje dažnai skambėjo tik titulinis albumo radijo singlas "Mandarinai", tačiau neoficialiu tautos hitu jau spėjo tapti ir daina apie cepelinus "Cepelinai - skanu".

"Paprastai albume būna 2-3 hitai, o visi kiti kūriniai skirti tik užpildyti vietai. Galime išduoti, kad visi albumo "Mandarinai" kūriniai - potencialūs hitai", - tikino Tru.

Dešimt metų egzistuojanti grupė ateinantį pavasarį, jubiliejaus proga, ketina išleisti DVD su koncertais ir vaizdo klipais bei pristatyti knygą apie ŽAS. Tiesa, kol kas neaišku, kas rašys kovo mėnesį pasirodysiantį kūrinį apie užkulisinį vienos skandalingiausių Lietuvos grupių gyvenimą, tačiau muzikantai prasitarė, jog rašyti ŽAS biografiją pretenduoja du gerai žinomi pramogų verslo žmonės.

"Knyga bus tikrai labai intriguojanti. Pateiksime daug įdomių istorijų ne tik iš ŽAS, bet ir kitų žinomų šou verslo pasaulio žmonių gyvenimo. Reikia tikėtis, kad kolegos nesupyks, kai knyga pasirodys pardavime", - intrigavo Tru.

Iškart po dešimties metų jubiliejaus grupę kuriam maždaug 4 mėnesiams ketina palikti vienas jos narių. Neseniai Tarptautinės verslo mokyklos trečiakursis Choras laimėjo "Erasmus" stipendiją ir nuo kovo mėnesio tęs studijas Mainzo (Vokietija) universitete.

Biografija:

ŽAS susikūrė 1993 metų vasarą Vilniuje, kai padedant A.Mamontovui, rinkiniui "Geras" buvo įrašytas pirmas jų kūrinys "Debilas ir bažnyčioje debilas". Daina buvo įrašyta "ant smūgio", todėl ir grupė buvo pavadinta "Žertva Ant Smūgio". Ir nors dabar šis trijų žodžių junginys jau pamirštas, vyrukai, pasislėpę po raidėmis ŽAS, ir toliau sėkmingai drumsčia provincialią Lietuvos ramybę. Šaunioji ketveriukė aktyvią grupės veiklą pradėjo 1995 metais, įrašę jau legendiniu tapusį kūrinį
"Ne pieną gėręs ne nuo pieno ir mirsi". Tuo pat metu "Žasai" kaip apšildanti grupė dalyvavo "Foje" koncerte Vingio parke.

1996 m. "Koja Records" išleido debiutinį grupės albumą "Ū-Žas". Jis sukėlė nemažai triukšmo Lietuvos muzikiniame pasaulyje ir ilgam priklijavo žasams skandalingiausios šalies grupės etiketę. Pasipylė skandalai gatvėse ir koncertų metu. Nuo monotonijos pavargusi publika tiesiog troško pamatyti iš arti tuos, kuriuos koncertų organizatoriai kviestis bijojo. Tais pačiais metais buvo nufilmuotas klipas žymiajai dainai "Ne pieną gėręs, ne nuo pieno ir mirsi", o Lietuvos radijo stotyse
jau skambėjo kitas "žasų" kūrinys "Žas'ai rimti, bet negerti jie negali".

1997 m. ŽAS išleido antrajį savo albumą "Dozė", kuris sulaukė gausybės teigiamų atsiliepimų iš garsių Lietuvos muzikantų ir šou biznio žmonių. Būtent po šio albumo pasirodymo ir ėmė augti grupės populiarumas. Buvo nufilmuoti klipai dainoms "Sudrumskime ramybę", o vėliau ir "Man gerai". 1997-ųjų vasarą žasai nutarė "atiduoti duoklę" techno muzikai ir ėmė įrašinėti albumą kodiniu pavadinimu "Cechno", kurio išleidimas dėl neaiškių priežasčių buvo atidėliojamas. Tik 1997-ųjų gruodį ŽAS išleido singlą "Man gerai", kuriame jau nebesijautė senojo grupės stiliaus, bet "žasai" nuo to neprarado populiarumo.

1997-ųjų pabaiga grupei nusidažė įvairiomis šventinėmis spalvomis. Ar kalėdinės dvasios ar kokios paslaptingos apraiškos paveikti, ankščiau garsėję kaip didžiausi mušeikos ir "velnio nešėjai", "žasai" skandalingai atsisakė savo "blogiečių" vardo ir tapo "geriečiais". Jie sudalyvavo keliuose labdaringuose koncertuose, tarp jų - projekte "Gelbėkim vaikus" ir įrašė į šio projekto rinkiniui dainelę "Pasaka", surengė Kalėdinę vakaronę su folkloro atlikėja Veronika Povilioniene ir kartu su ja išleido bendrą darbą "Medinis - skaitmeninis".

Tą pačią gruodžio 24-ąją gerbėjai pamatė ir jų naują klipą "Norėjau skristi". Metų pabaiga pasižymėjo ir apdovanojimų ceremonijų gausa, kurių nominantų sąrašuose atsidūrė ir ŽAS.

"Radiocentro" 97-ųjų metų apdovanojimuose jie gavo statulėlę už geriausią alternatyvą.

Bravo'97 ceremonijoje žasai buvo nominuoti net į tris – geriausios grupės, geriausios roko grupės ir publikos numylėtinių nominacijas, tačiau nieko nelaimėjo. 1998 kovo mėnesį muzikos prekių parduotuvėse atsirado ilgai įrašinėtas jų albumas "Man dar geriau". Jokio roko, jokios alternatyvos, tiesiog šokių muzika. "Žasai" nenustojo stebinti. Milžinišku koncertiniu turu praūžę per Lietuvą, jį užbaigė grandiozine 3-jų metų gimtadienio švente Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose. 1999-iais "Radiocentro" apdovanojimų ceremonijoje debiutavo penktasis ŽAS narys - kryžius. 1999-ųjų balandžio 15 d. įvyko naujo singlo "Po stikliuką" pristatymas, kurio metu grupė ŽAS, neprarasdama
išradingumo, suvaidino Bilo ir Tru vestuves. Balandžio 22 d. "Žalgiriui" laimėjus Eurolygos taurę, kiekvienas lietuvis skandavo savo dievaičių krepšininkų vardus ir bendros grupės ŽAS ir "Žalgirio" dainos fragmentus: "Eurolyga - ga, eurolyga - ga, žalgiriečius žino kiekvienas".

2000-ųjų balandžio 6 dieną pasirodė du metus brandintas ŽAS albumas "Leninas", kuriame surinkti žymiausi "žasų" singlai "Po stikliuką", "Turisto lituano", "Gyvenimas veža", "Nes viskas ore" ir visiškai nauji grupės kūriniai. Šiam albumui išskirtinumo suteikia ir tai, kad "žasų" talismanas pradėjo dainuoti - Bilas įdainavo vienintelį kūrinį "Esu aš Bilas".

Po "Lenino" išleidimo grupė ilgai nieko nebekūrė, o tik sėkmingai koncertavo. Tiesa, komercinių sumetimų vedami jie įkuria "ŽAS Records" leidybinę firmą ir išleidžia geriausių savo šokių muzikos dainų albumą "Taupa", kurį vėl skandalingai pristato piketu prie vyriausybės rūmų. Nuo to momento "žasai" tampa nebe muzikantais, o visuomenės veikėjais.

Tuo metu kai visa Lietuva kentė Rusijos krizę - "žasai" 2000-taisiais koncertavo per šimtą kartų. Kitos lietuviškos grupės negalėjo pasigirti tokia koncertų gausa. 2002 metų pradžioje "žasai"
suprato, kad jiems viskas nusibodo ir nusprendė eilinį kartą radikaliai pakeisti savo muzikos stilių. Radijo stočių eteryje pasigirdo regio stiliaus daina "Man Ramu". 2002 pavasarį "ŽAS Records" išleidžia regio muzikos albumą tokiu pat pavadinimu. Tuo pat metu ir visą 2002 vasarą įsijungus bet kurią radijo stotį galėjai išgirsti visų Lietuvos bobučių ir vaikų mėgstamą dainą "Palanga Močiučių". Už tą dainą grupė susilaukė padėkos iš Palangos plėtros departamento. 2002 rudenį be didelės reklamos parduotuvėse pasirodo remiksuotų "Man Ramu" albumo dainų rinkinys "Europa".

2003 m. sausį "žasai" pradėjo filmuoti televizijos laidą "Be proto". Visiškai nebeturėdami laisvo laiko "žasai" sugeba įrašyti naują dainą "ŽAS myli kiną", kuri tampa didžiuliu hitu.

Tų pačių metų pabaigoje išleidžiamas albumas "Fortūna", o 2004 – ųjų pavasarį grupę palieka ilgametis jos narys Ezopas, pradedantis solinę karjerą.

DISKOGRAFIJA:

1996 m. "Ū-Žas"
1997 m. "Dozė"
1997 m. "Man gerai" (singlas)
1997 m. "Medinis skaitmeninis" (singlas)
1998 m. "Man dar geriau"
1999 m. "Pos tikliuką" (singlas)
1999 m. ŽAS ir Žalgiris "Euroliga" (singlas)
2000 m. "Leninas"
2001 m. "Taupa"
2002 m. "Man Ramu"
2002 m. "Europa"
2003 m. "Fortūna"

VIDEOGRAFIJA:

1997 m. "Ne pieną gėręs, ne nuo pieno ir mirsi"
1997 m. "Sudrumskime ramybę
1997 m. "Man gerai"
1998 m. "Man gerai" (dance)
1998 m. "Norėjau skristi"
1999 m. "Eurolyga"
2000 m. "Po stikliuką"
2002 m. "Palanga močiučių"
2003 m. "ŽAS myli kiną"
2004 m. “Tingiu”
2004 m. "Mandarinai".


   

Facebook comments