"Žas" dalyvaus sunkiosios muzikos festivalyje

Jau ketvirtus metus rengiamame sunkiosios muzikos festivalyje “Ferrum Frost 2006” pasirodys ir skandalistai ŽAS. Festivalyje, vyksiančiame šių metų sausio 28 dieną, kartu su dar šešiomis lietuviškomis grupėmis ŽAS pasirodys kiek neįprastame amplua – grupė koncertuos gyvai. Tačiau tuo nereikėtų per daug stebėtis, kadangi skandalingieji vilniečiai prieš dešimtį metų savo karjerą pradėjo būtent rengdami gyvo garso koncertus. Beje, muzika, kurią jie tuomet grojo, nė iš tolo nepanaši į girdimą grupės hituose “Palanga Močiučių” ar “Mandarinai”. Tais laikais ŽAS buvo labiau žinoma kaip metalo grupė, savo kūrinius grindusi griežtomis gitarų partijomis ir šokiruojančiais tekstais.

Praėjusių metų pabaigoje ŽAS jau pasirodė su metalo programa televizijos LNK muzikos konkurse “NML”. Tačiau festivalis “Ferrum Frost 2006”, vyksiantis sostinės klube “Mulen Ružas” (V. Mykolaičio-Putino g. 5), bus pirmas metalo muzikos koncertas, kuriame grupė dalyvaus po labai ilgos pertraukos. Festivalyje skandalingieji vilniečiai žada atlikti savo senus kūrinius iš pirmų dviejų albumų “Ū-Žas” ir “Dozė”. Gal jų pasirodymas taps tikruoju grįžimu prie šaknų? O gal šis mėginimas tebus tik dar vienas ŽAS grupės pokštas? Sužinoti tiesą galės tik atėję į koncertą.

Patį sunkiosios muzikos festivalį “Ferrum Frost” rengia portalo “Ferrum” (www.ferrum.lt) kūrybinė komanda. Tradiciškai jis pradeda metalo koncertų sezoną, trunkantį visus metus. Nuo 2003-ųjų vykstančiame festivalyje dalyvavo nemažas skaičius lietuviškų grupių, o taip pat ir keletas svečių iš užsienio. Pirmaisiais metais į festivalį buvo pakviestos kylančios Suomijos žvaigždės “Insomnium”, 2004 m. į sceną lipo svečiai iš Lenkijos “Parricide”, o 2005 m. Vilnių sudrebino death 'n' roll stiliaus krikštatėviai iš Švedijos “Entombed”.

Tačiau šiais metais “Ferrum Frost 2006” festivalio organizatoriai nutarė visą dėmesį skirti tik Lietuvos sunkiosios muzikos atlikėjams. 2006 metų festivalyje skambės kone visi sunkiosios muzikos stiliai – nuo techniško death metalo iki melodingo metalo ar roko. Pakviesti vis tobulėjantys Kauno death metalo meistrai “Ossastorium”, jau kelis metus festivalyje dalyvavusi Vilniaus melodingo death metalo grupė “Mandragora”, black metalo sceną atstovaus vilniečiai “Dark Ravage”, o atmosferinį doom ir gothic metalą gros vilniečiai “Shadowdances”. Apie atgimusią heavy metalo sceną primins sėkmingai šį stilių atgaivinę kauniečiai “Thundertale”, o kūrybišką melodingo metalo ir roko mišinį pristatys neseniai susikūrusi vilniečių grupė “Goetheanum”.

„Ferrum Frost 2006“ festivalį pristato sunkiosios muzikos svetainė „Ferrum“. Renginio data: 2006 m. sausio 28 d. Renginio vieta: klubas „Mulen Ružas“ (Profsąjungų rūmai), V.M. Putino 5, Vilnius. Pradžia: 18 val. Durys: 17 val. Kaina: 20 Lt. Festivalio svetainė: http://www.ferrum.lt/frost.


   

Facebook comments