Per "Žas" jubiliejų grupės dainas trauks ir kiti atlikėjai

Sunku patikėti, tačiau grupei ŽAS šiemet sukanka jau 15 metų! Šia proga gegužės 13 d. „Forum Palace“ rūmuose rengiamas grandiozinis koncertas, kuriame gyvai skambės didžiausi ŽAS hitai, kuriuos grupės senbuviams atlikti padės žinomi šalies atlikėjai ir buvę grupės nariai.

„15 metų jubiliejus - puiki proga priminti apie save. Priminti ne bet kaip, o didžiuliu šou, kuriame sutiko dalyvauti ir kartu pamuzikuoti daugybė mūsų kolegų. Šį kartą nebus jokių skandalų, tačiau pažadame daug gyvos muzikos ir draivo“, - sako kadaise žurnalistų skandalingausia Lietuvos grupe praminti „žasai“.

Iš viso grupės ŽAS veikloje per 15 metų dalyvavo 13 metų. Visus juos muzikantai tikisi pamatyti jubiliejiniame koncerte. „Leisime ir pagroti, jei dar moka“, - šmaikštauja grupės talismanu vadinamas Gidonas Šapiro-Bilas.

Būtų ne mažiau keista, jei šiame koncerte nedalyvautų liaudies dainų atlikėja Veronika Povilionienė, su kuria ŽAS įrašė albumą „Medinis skaitmeninis“. Tačiau žasai išduoda, kad jubiliejiniam koncertui su Veronika ruošia ne senas dainas, o vieną visiškai naują kūrinį. Su „Skamp“ kolektyvu „žasai“ repetuoja „Man gerai“, su atlikėju Mantu - „Sudrumskime ramybę“. Stano į sceną lips atlikti dainos „Suka“, o Mia - „Auksinių gatvių“. Taip pat koncerte svečių teisėmis dalyvaus Algirdas Kaušpėdas, Saulius Urbonavičius-Samas, Marijonas Mikutavičius, „G&G Sindikatas“ bei kitos grupės ir atlikėjai, su kuriais dar vyksta derybos.

„Žasams“ ir jų kolegoms akompanuos ši muzikantų rinktinė: Robertas Semeniukas – Žalvarinis (gitara), Viktoras Jonušis - Hugis (gitara), Paulius Jaskūnas (bosinė gitara) ir „Pelenų“ klavišininkas Saulius Didžiulis. Būgnus muš vienas iš „žasų“- Linas Zareckas-Choras.
Jubiliejinį koncertą apšildys neseniai susibūręs kolektyvas „My Favorite Gun“.

Primename, kad grupės ŽAS karjera prasidėjo nuo dainos „Debilas ir bažnyčioje debilas“, kurį jie, padedami lietuviškos muzikos korifėjaus Andriaus Mamontovo, įrašė rinkiniui „Geras“. Šokiruojantį kūrinį gerbėjų teismui pateikę muzikantai ilgai nesukę galvos pasivadino „Žertva ant smūgio“. Vėliau pavadinimas sutrumpėjo iki kiekvienam lietuviui dabar jau gerai žinomo raidžių rinkinio ŽAS.

ŽAS apie 15 metų jubiliejuje skambėsiančias dainas ir atlikėjus:

Dalyvauti šiame renginyje norėjome pakviesti tuos žmonės, kurie dalyvavo grupės veikloje ar bent šiek tiek prie jos prisidėjo ar šiaip mėgo mūsų kūrybą.

Veronika Povilionienė

Pradėti norėtumėme nuo Veronikos Povilionienės. Ji - vienintelė moteris, kuri oficialiai dalyvavo „ŽAS“ grupėje.

Kai kartu su ja pasirodėme Velykinėje LNK TV laidoje, mūsų karjeroje įvyko didelis lūžis. Ta laida sukėlė didelį ažiotažą - maždaug kaip tokie skandalistai ir padugnės gali dalyvauti tokioje laidoje. Tada mus ir mūsų kūrybą išgirdo dar daugiau žmonių.
Šiame koncerte su Veronika atliksime naują kūrinį, kurį dabar kaip tik ir repetuojame.

Algirdas Kaušpėdas

Radiocentro apdovanojimuose prieš daug metų gyvai atlikome legendinį „Anties“ kūrinį „Kažkas atsitiko“. Roko korifėjus tada asmeniškai labai palankiai įvertino tą atlikimą. Mums tai buvo didelis didelio žmogaus įvertinimas. Vėliau į ŽAS repertuarą itraukėmę dainą „Alyvos“, kurią kartu su ponu Kaušpėdu koncerte ir atliksime.

Marijonas Mikutavičius

Ar čia reikia kažką kalbėti? Tai vienas geriausių mūsų draugų. Daug metų esame kartu. Visa "rebiatų" gauja beveik kaip šeima. Su Marijonu atliksime lyrišką kūrinį „Man be taves liūdna“. Tas kūrinys gerai atspindės Tru ir Marijono „vidutinio amžiaus krizę" :)

Linas Karalius-Ezopas

Na, negalėjome nepakviesti Ezopo į šį koncertą. Visgi tai ne politinis renginys, o Ezas buvo didelė šios grupės dalis beveik 10 metų. Smagu bus vėl bent porą dainų atlikti kartu. „Ant bajerio“ siūlėme Linui dainuoti „Po stikliuką“ - jis, aišku, nesutiko. Tad dabar dar galvojame, kurias dainas dainuosime kartu.

G&G Sindikatas

Mūsų nuomone, tai - visų laikų Lietuvos geriausia hiphopo grupė. O mes esame sukūrę (nepabijosim pasakyti) turbūt vieną garsiausių Lietuvos hiphopo gabalų „Ne pieną gėręs, ne nuo pieno ir mirsi“. „Sindikato“ chebra kartu su Tru scenoje tik dar labiau sustiprins ir paryškins legendinę dainą. Beje, Kastetas jau daug metų grasinasi „žasuose“ groti būgnais. Kas žino, gal tai - ideali proga?

SKAMP

Tai grupė, daug davusi Lietuvos muzikinei kultūrai. Kažkada Viktoras pasakojo, kaip klausydavosi ŽAS ankstyvosios kurybos, o su Viliumi Choras kartu mokėsi universitete. Su skempais suskelsime gabalą iš albumo „Dozė“ „Man gerai“.

Mantas

Kelis metus Mantą ir mus siejo ta pati vadybininkų komanda. Mantas šiuo metu ryški naujosios kartos Lietuvos muzikos žvaigždė. Su juo kartu driokstelėsime dainą „Sudrumskime ramybę“.

Saulius Urbonavičius-Samas

Buvo toks epizodas, kai Samas (Bix) žasuose grojo gitara. Tai buvo seniai. Jis grojo gal tik trijuose koncertuose, bet tas laikas buvo įsimintinas, nes skambėjome tada labai gerai. Gyvai atliksime „Myliu kiną“. Pažadame, kad gyva šios dainos versija nuo visiems gerai žinomos skirsis kaip Valinskas nuo Grybauskaitės.

MIA

Su Mia jau esame atlikę „Nėr bobų, neverk“. Šį kartą ji su mumis dainuos „Auksines gatves“. Mums tai viena geriausių ŽAS dainų, o ir Mia dainuoja ne „papais“. Jos ryškus stiprus vokalas tikrai papuoš šią baladę.

Stano

Ko gero, ši kandidatūra daug kam netikėta. Netikėta buvo ir mums. Su Stano esame įrašinėję kelis komercinius gabalus. Kažkada studijoje jis išsipasakojo, kaip eidavo į mūsų pirmuosius koncertus ir kaip šėlo grandioziniame ir išskirtiniame ŽAS 3 metų jubiliejaus koncerte Sporto rūmuose. O kai ėmė dainuoti tuos senus gabalus, neliko abejonių. Tai bus kontraversiškiausias numeris. ŽAS, Stano ir „Ji suka.. (Gyvenimo ratu)“.

Iš viso koncerte nuskambės 21 daina.Tarp jų - niekada gyvai neskambėjęs kūrinys „Jis gyvena stotyje“ , kalbos inspekcijos nemalonę užtraukęs „Kalbos inspekcijai“, Estijos berniuko daina „Uks miuks“, V. Kernagio, „Žemutinių pilių šventė“ (arba kitaip - „Kancaras“) ir daug kitų.

Martynas Starkus: „Žasai tapo ramesni“

Geras grupės ŽAS bičiulis Martynas Starkus su šypsena pasakoja apie tai, kaip „žasai“ pasikeitė per tuos 15 metų:

„Žasai sensta. Su jais (net kada jie kartu) jau galima susikalbėti: balsai tapo ramesni, nebe tokie skardūs, atsirado daugiau pauzių, atodūsių. Pastaraisiais metais jie netgi klauso, ką kalba kiti irjau šnekėti pradėjo kur kas įvairesnėmis temomis - ne tik apie ŽAS. Nieko keisto, kad ir konfliktinės situacijos jų irgi pradėjo vengti. Būna, kad Choras, vedinas grynai jaunatviško polėkio likučių, iš inercijos dar kur ir užbaubia, tačiau tuo visos sceninės, parodomosios agresijos atsargos ir išsikvepia. Jie romantiškėja, ankščiau eina miegoti ir vis dažniau vartoja vaistus, o tarp labiausiai naudojamų žodžių junginių dominuoja frazė „Ar atsimeni, kaip.......“. Ir nors kaip niekada ankščiau jie yra kupini saviironijos ir gebėjimo pasijuokti iš savęs, šios charizmatiškos asmenybės tapo daug jautresnės. Net apvytusi lauko gėlių puokštė, įteikta koncerto metu, gali išspausti muzikantų ašaras tikintis, kad nors kartą ji įteikta ne draugų užsakymu, o atnešta paprasto, eilinio melomano.
AC/DC po 15 gyvavimo metų grįžo prie komercinės sėkmės, „Metallica“ išleido albumą, kuris buvo perkamiausias Britanijoje, „Guns'n' Roses“ po tiek laiko buvo jau išsiskirstę. Įdomu, kas laukia ŽAS?

„Skamp“ lyderis V.Diawara: „ŽAS man visada kėlė šypseną“

Skempų narys Viktoras Diawara su nostalgija prisimena laikus, kai dar besimokydamas Vokietijoje kartu su Viliumi klausėsi ŽAS dainų. „Nepatikėsite, bet mes jau tada puikiai žinojome, kad vyksta Lietuvos pramogų versle. Erica (Jennings) mums atsiųsdavo visus naujausius albumus ir netgi muzikinį žurnalą „Ausis“. Pirmųjų dviejų ŽAS kasečių„Ūžas“ ir „Dozė“ turinį su Viliumi mokėjome kone atmintinai, o ypač patiko daina „Ne pieną gėręs, ne nuo pieno ir mirsi“, - šypsodamasis pasakoja Viktoras.

Baigę lietuviškąją Vasario 16-osios gimnaziją Vokietijoje, Vilius ir Viktoras persikėlė gyventi į Vilnių ir ėmė lankytis lietuviškų grupių koncertuose. Viktoras džiaugiasi turėjęs galimybę pamatyti ir tuomet dar gyvai grojusius žasus. „Mums iš tiesų patiko, ką tuomet ŽAS grojo. Tai buvo kažkas panašaus į „Rage Against the Machine“ . Su Viliumi kratydavome galvas per ŽAS koncertus ir kartu dainuodavome“, - juokiasi muzikantas.

Viktoras nesmerkė „žasų“ ir tuomet, kai šie kardinaliai pakeitė muzikos stilių pasukdami į popmuziką: „Man patiko tai, kad ŽAS nevaizdavo kuriantys rimtą muziką. Kai pradėjo kurti popmuziką, jie juk niekada ir neslėpė, kad gabalus kepa kaip blynus ir į muziką žiūri tik kaip į pinigų šaltinį. Dėl šios priežasties man ŽAS visada kėlė šypseną.“

„Skamp“ narys džiaugiasi sulaukęs kvietimo dalyvauti ŽAS jubiliejiniame koncerte ir galimybe kartu padainuoti hitą „Man gerai“. „Bus malonu prisiminti tuos laikus, kai su tais pačiais „žasais“, „biplanais“ ir kitomis tuo metu gyvavusiomis grupėmis užsivakarodovame po visokių apdovanojimų ir tikrai ne pieną gėrėme“, - juokiasi muzikantas.


   

Facebook comments